قابلیت ColorVu در دوربینهای مداربسته IP

قابلیت-colorvu

قابلیت ColorVu در دوربینهای مداربسته IP در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. این قابلیت به تازگی وارد این تکنولوژی شده است. این اصطلاح ColorVu اشاره به آن قابلیتی دارد که در تاریکی شب، یک پروژکتور در دوربین مداربسته روشن می شود و به واسطه آن، توان ضبط وقایع به صورت 24 ساعت رنگی را دارد. پیشترها این قابلیت در تکنولوژی Turbo HD روانه بازار شده بود و حالا شاهد استفاده آن در تکنولوژی IP هستیم.

در این مقاله با عنوان قابلیت ColorVu در دوربینهای مداربسته IP می خواهیم دوربینهای مداربسته تحت شبکه که به تازگی وارد بازار ایران شده اند را معرفی کنیم تا شما با ابعاد گوناگون آن آشنا شوید.

قابلیت ColorVu یا دید در شب رنگی

در محصولات هایک ویژن مقوله دید در شب رنگی به موارد زیر محدود می شود:

  • دید در شب سیاه و سفید بدون قابلیت ویژه
  • دید در شب Ultra Low Light سیاه و سفید با وضوح بسیار عالی
  • دید در شب Darkfighter رنگی بدون روشن شدن پروژکتور
  • دید در شب ColorVu رنگی با روشن شدن پروژکتور

دوربینهای مداربسته ColorVu که در این مقاله با عنوان قابلیت ColorVu در دوربینهای مداربسته IP مورد بررسی قرار می گیرد، تصاویر شب را همچون روز به صورت رنگی می گیرد و بالاترین سطح کیفیت دید در شب به شمار می رود. این قابلیت در حال حاضر در هر دو تکنولوژی HD-TVI و IP وجود دارد و تکنولوژی جدیدتری نسبت به دارکفایتر دارد که در این مقاله ابعاد گسترده این سری محصولات به طور کامل بررسی خواهد شد.

برای بهره بردن از این محصولات نه نیازی به تنظیمات خاص است و نه نیاز به دستگاه خاص. به همان شیوه قدیم دوربینهای مداربسته با دستگاه ست می شود و تصاویر را به کاربر ارائه می کند. در ادامه ایران هایلوک قابلیت ColorVu در دوربینهای مداربسته IP را بررسی خواهد کرد.

قابلیت-colorvu-ایران-هایلوک

مفهوم ColorVu

در این بند می خواهیم دلیل نام گذاری این عنوان برای این سری از محصولات را بازگو کنیم. پیش از آن باید بگوییم اصلا به کدام دسته از محصولات، دوربین مداربسته ColorVu گفته می شود و چه ویژگی هایی با آنها همراه است:

  • دوربینهای مداربسته دید در شب رنگی دارای پروژکتور فقط در برند هایک ویژن ColorVu نام دارد.
  • قیمت دوربینهای مداربسته ColorVu به مراتب از دیگر دوربینهای مداربسته گرانتر است.
  • ColorVu در هر دو سری محصولات تحت شبکه و توربو اچ دی وجود دارد.
  • تکنولوژی ColorVu در دوربینهای مداربسته دام و بولت دیده می شود.

قابلیت-colorvu-iranhilook

این قابلیت و این نامگذای به شکل زیر تجزیه و تحلیل می شود:

  • Color+V+u = واژه Color که به معنای رنگ و در جایگاه صفت به معنای رنگی است و دو حرف V و u به هم پیوسته همان تلفظ واژه View را دارند که به معنای چشم انداز، منظره و گاهی به معنای جلوه هم به کار گرفته می شود. در واقع قابلیت ColorVu همان Color View است و به معنای جلوه رنگی به منظور نمایش تصاویر در طول 24 ساعت شبانه روز به صورت رنگی است.

پیشبینی می شود در آینده نزدیک تمام دوربینهای مداربسته به طور یکسان از قابلیت نمایش تصاویر به صورت رنگی حتی در دل سیاهی شب بهره ببرند. در حال حاضر به دلیل خاص بودن این ویژگی، این قابلیت به طور مفصل مورد بررسی قرار می گیرد و الا در آینده در تمام دوربینهای مداربسته وجود خواهد داشت.

دوربینهای مداربسته دارای قابلیت ColorVu

در انتهای این مقاله قصد داریم دوربینهای مداربسته تحت شبکه که به تازگی وارد بازار ایران شده و دارای قابلیت ColorVu هستند را نام ببریم:

این دو دوربین مداربسته برای نخستین بار از طریق شرکت پارس ارتباط افزار وارد بازار ایران شده و به فروش می رسند. این دو دوربین مداربسته با وضوح تصویر 2 و 4 مگاپیکسل در قالب دو دوربین مداربسته دام و بولت با قیمت مصوب در جدیدترین لیست قیمت محصولات هایک ویژن به چشم می خورند.

× برای خرید مشاوره بگیرید