دستگاه ضبط و پخش مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟

دستگاه

دستگاه ضبط و پخش مناسب را چگونه انتخاب کنیم؟ برای این کار باید بدانیم انتظارمان از یک تجهیزات نظارتی چیست و محصول موردنظرمان چه قابلیتهایی دارد. البته در نظر داشته باشید تهیه یک تجهیزات نظارتی فقط منوط به خرید دستگاه نیست و شما باید علاوه بر آن، دوربین مداربسته، هارد، کابل، آداپتور و اتصالات مناسب را هم تهیه کنید. دستگاه مغز متفکر یک تجهیزات و مهمترین محصول امنیتی به شمار می رود و کاربر باید پیش از همه بداند می خواهد کدام فضا را تجهیز کند. کاربران می توانند از طریق شماره های تماس زیر با کارشناسان فروشگاه ایران هایلوک ارتباط بگیرند و مشاوره رایگان دریافت کنند.

 • شماره تماس فروشگاه واقع در تهران، خیابان جمهوری، مرکز خرید نادری، طبقه یکم، پلاک 1 : 66735544
 • شماره تماس موبایل و ارتباط در پیام‌رسان واتس‌اپ : 09901220030

برندهای دستگاه در فروشگاه ایران هایلوک

در فروشگاه ایران هایلوک، دستگاه از 3 برند زیر موجود است و هر کدام با قابلیتهای متفاوت، نیاز کاربر را برطرف می کند:

دستگاه هایک ویژن

هایک ویژن رتبه یک جدول رده بندی برترین محصولات تجهیزات نظارتی را دارد و از این رو اگر شما اقدام به خرید محصولات هایک ویژن کنید، بهترین تجهیزات نظارتی را از آن خود کرده اید. دستگاه‌های هایک ویژن کاملترین و به روزترین محصول موجود در این زمینه به شمار می رود و نیازهای کاربر را برای داشتن هرچه بهتر یک تجهیزات نظارتی برآورده می کند.

hikvision-dvr

تعداد کانال

دستگاه هایک ویژن، بهترین دستگاه در بازار تجهیزات نظارتی به شمار می رود و با توجه به تکنولوژی موجود، تعداد کانال های متفاوت دارد. در فروشگاه ایران هایلوک، محصولات هایک ویژن به شرح زیر تقسیم می شود:

 • دستگاه‌های DVR با تکنولوژی HD: با 4، 8، 16 و 32 کانال تصویر
 • دستگاه‌های NVR با تکنولوژی IP: با 4، 8، 16، 32، 64 و 128 کانال تصویر

تعداد هارد قابل نصب

مزیت دیگری که در محصولات هایک ویژن وجود دارد قابلیت اتصال تعداد بالای هارد است. در دستگاه‌های هایک ویژن قابلیت اتصال 4 یا 8 هارد هم وجود دارد. البته محصولات تک هارد و دو هارد هم در مجموعه محصولات هایک ویژن به چشم می خورد.

خروجی

مزیتی که در بعضی از محصولات هایک ویژن دیده می شود بهره بردن از قابلیت خروجی 4K است. البته برای آنکه از این قابلیت استفاده کنید باید نمایشگرتان هم از خروجی 4K بهره ببرد. خروجی HDMI، VGA و CVBS هم از دیگر خروجی های موجود در محصولات هایک ویژن است.

فرمت ضبط

فرمت ضبط یعنی فشرده سازی اطلاعات و ضبط کردن آن بر روی هارد نصب شده بر روی DVR یا NVR. در محصولات هایک ویژن دستگاه‌های با فرمت ضبط +H.265 موجود است. اما نسل پیش رو در این زمنیه فرمت ضبط +H.265 Pro است که در محصولات جدید هایک ویژن از آن رونمایی خواهد شد.

بهره مندی از هوش مصنوعی

منحصر به فردترین ویژگی دستگاه‎های هایک ویژن بهره مندی از قابلیت هوشمند و به کارگیری از هوش مصنوعی است. دستگاه‌هایی که در انتهای پارتنامبر آنها حرف I وجود دارد، نشان می دهد این محصول توانایی بررسی های هوشمندانه دارد. تفاوت این محصولات با محصولات ساده در منوی آنهاست. بخشی در منوی دستگاه‌های هوشمند هایک ویژن وجود دارد که کاربر می تواند با استفاده از آن بررسی های موجود درخصوص موارد زیر را انجام دهد:

 • خواندن پلاک خودرو و تهیه یک لیست سیاه یا لیست سفید
 • شمارش افراد موجود در یک فضا
 • شناسایی افراد بدون ماسک و دارای درجه حرارت بالا(ویژه دوربینهای مدار بسته حرارتی)
 • بررسی افراد و اشیای در حال عبور از خط تعیین شده
 • شناسایی چهره

*در نظر داشته باشید تمام این قابلیت ها به شرط استفاده از دوربینهای مداربسته با این قابلیت های هوشمند است.

دستگاه هایلوک

هایلوک زیرمجموعه شرکت هایک ویژن است. از این رو اگر شما اقدام به خرید محصولات هایلوک کنید، یک تجهیزات نظارتی از برند هایک ویژن با قیمت مناسبتر را از آن خود کرده اید. تنها تفاوت دستگاه‌های هایلوک با هایک ویژن نداشتن سری هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی و همچنین تعداد هارد قابل نصب با عدد 4 یا 8 است. همانطور که اشاره شد در محصولات هایک ویژن دستگاه‌هایی وجود دارد که قابلیت اتصال 4 یا 8 هارد را دارد اما در محصولات هایلوک بیشترین تعداد هارد قابل نصب 2 عدد است. در خصوص تعداد کانالهای دستگاه‌های موجود هم به بندهای زیر توجه کنید:

 • دستگاه‌های DVR با تکنولوژی HD: با 4، 8، 16 و 32 کانال تصویر
 • دستگاه‌های NVR با تکنولوژی IP: با 4، 8 و 16 کانال تصویر

*درخصوص خروجی و فرمت ضبط ویژگی های موجود در دستگاه های هایلوک، تمام موارد شبیه به محصولات هایک ویژن است.

hilook-dvr

دستگاه نگرون

نگرون یک برند تولید کشور چین است که به طور انحصاری از فروشگاه ایران هایلوک وارد کشور شده و عرضه می شود. تکنولوژی موجود در این برند AHD بوده و فاقد محصولات IP است. برای اطلاع از تعداد کانال دستگاه‌های نگرون، بند زیر را بخوانید:

 • دستگاه‌های DVR با تکنولوژی HD: با 4، 8 و 16 کانال تصویر

دستگاه های نگرون فاقد بهره مندی از خروجی 4K و ویژگی های هوش مصنوعی است. همچنین دستگاه های نگرون قابلیت اتصال یک یا دو هارد را دارند. تنها مزیت این دستگاه‌ها نسبت به هایلوک و هایک ویژن بهره مندی از تعداد کانال صدای زیاد است. دستگاه های DVR و NVR هایک ویژن و هایلوک دارای یک کانال صدا هستند اما در محصولات نگرون، دستگاه هایی وجود دارد که 2 یا 4 کانال صدا داشته باشند.

negron-dvr

*نکته ای که در تمامی دستگاه های هایک ویژن، هایلوک و نگرون وجود دارد، وجوب ست کردن آن دستگاه با وضوح تصویر دوربین مداربسته است. محصولات هایک ویژن و هایلوک با دوربینهای مداربسته تا 8 مگاپیکسلی ست خواهند شد اما سقف دریافت وضوح تصویر و ست شدن با دوربین مداربسته دستگاه های نگرون، دوربین های مداربسته 5 مگاپیکسلی است.

× برای خرید مشاوره بگیرید