اسپیددام و مینی اسپیددام چه تفاوتهایی با هم دارند؟

اسپیددام

اسپیددام و مینی اسپیددام چه تفاوتهایی با هم دارند؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا این دو محصول پرکاربرد و گران قیمت به شما شرح داده شود تا تفاوتهای آنها را دریابید.

فروشگاه ایران هایلوک به عنوان نمایندگی رسمی محصولات هایک ویژن و هایلوک از این دو برد اسپید دام و مینی اسپید دام عرضه می کند و حال در این مقاله با عنوان اسپیددام و مینی اسپید دام چه تفاوتهایی با هم دارند، قصد داریم این محصولات را مورد بررسی کامل قرار دهیم. همانطور که گفته شد در فروشگاه ایران هایلوک از دو برند زیر اسپید دام و مینی اسپید دام به فروش می رسد:

اسپیددام-iranhilook

اسپیددام چیست؟

به آن دسته از دوربینهای مداربسته که توان چرخش 360 درجه ای و زوم اپتیکال هستند، بدون آنکه افت کیفیت پیدا کنند، دوربین مداربسته اسپپیددام گفته می شود. این محصولات با دوربینهای مداربسته دام و بولت یا کیوب و بیبی کم تفاوتهای زیر را دارد:

  • ابعاد دوربین مداربسته اسپیددام بسیار بزرگ است.
  • قیمت دوربین مداربسته اسپید دام بسیار بالاست.
  • برای استفاده از قابلیتهای اسپید دام باید از کیبورد و کنترلر استفاده کرد.

کیبورد-کنترلر

کاربرد اسپید دام

به طور کلی اسپید دام یک دوربین مداربسته جامع و بسیار مهم است که هم در محیطهای بیرونی و هم در محیطهای داخلی کاربرد دارد. به طور کلی می توان از اسپیددام در موارد زیر استفاده کرد:

  • سوله های بزرگ و محیطهای کارخانه
  • بالاپشت بام برجهای بلند
  • معابر شهری و بالای دکل

کاربرد-اسپید-دام

نحوه کنترل اسپید دام

برای استفاده از اسپیددام باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

  • تکنولوژی دوربین مداربسته اسپید دام به جهت اتصال آن به دستگاه
  • کیبورد کنترلر متناسب با محصول

نخستین چیزی که باید در محصولات اسپید دام در نظر داشته باشید، تکنولوژی به کار رفته در آن است. اگر از تکنولوژی Turbo HD دوربین مداربسته اسپیددام اسنتخاب می کنید، باید حتما آن را به دستگاهی متصل کنید که دارای خروجی RS-485 باشد. سپس از طریق پورت USB کنترلر به دستگاه متصل شده و فرایند هدایت از کنار دستگاه انجام می شود. دوربینهای مدرابسته اسپیددام تحت شبکه نیز بدون نیاز به خروجی متفاوت، از طریق همان پورت شبکه به دستگاه متصل می شود.

کیبورد متناسب با اسپیددام نکته دیگری است که باید به آن توجه کنید. تمام محصولات هایک ویژن در این زمینه بهترین نمونه برای هدایت اسپید دام به شمار می رود. در نظر داشته باشید در فروشگاه ایران هایلوک فقط برند هایک ویژن است که کنترلر عرضه می کند.

مینی اسپیددام چیست؟

تنها در یک کلام می توان ابعاد دوربین مداربسته را تنها تفاوت اسپید دام و مینی اسپید دام دانست. در تصاویر زیر نمونه های این دو محصول برای شما مشخص شده است:

PTZ-T4215I-D

PTZ-N2204I-DE3

حال می خواهیم در بند آخر مشخص کنیم اسپیددام و مینی اسپیددام چه تفاوتهایی با هم دارند؟

همانطور که از نام واژه مینی اسپید دام مشخص است، این دوربینهای مداربسته کوچک هستند ولی در عین حال قابلیتهای خیره کننده ای دارند. زوم اپتیکال و چرخش 360 درجه ای دارند ولی تفاوت بین این دو محصول در تعداد زوهای اپتیکال است. به طور کلی اسپید دامها دارای زوم اپتیکال 20 برابر به بالا هستند. بیشترین میزان زوم در اسپید دام هایک ویژن تا 32 برابر است. مینی اسپید دامها اما به طور کلی زیر 15 برابر زوم اپتیکال دارند.

در یک جمله می توان گفت هرچه اسپید دام برگتر باشد، این دوربین مداربسته قوی تر و دارای قابلیتهای فراوانتری است.

تماس با ایران هایلوک

کاربران گرامی می توانید پس از مطالعه این مقاله اگر برایتان سوالی باقی بماند با شماره های زیر در تماس باشید تا با کارشناسان مجموعه ارتباط بگیرید:

  • 09901220030 شماره تلفن همراه و پیام رسان واتس اپ
  • 02166735544 شماره تماس فروشگاه ایران هایلوک

ساعت کاری مجموعه ایران هایلوک از ساعت 9 تا 19 است و به طور یکسره در خدمت شما خواهیم بود.

× برای خرید مشاوره بگیرید