سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید!

دام(Dome) و بولت (Bullet) دو نوع دوربین مداربسته است که از متداول‌ترین و پرکاربردترین انواع آن به شمار می‌رود. دوربین‌های دام به صورت سقفی نصب می‌شوند و معمولا برای نظارت فضای بسته کاربرد دارند و دوربین‌های بولت که استوانه‌ای شکل هستند، به دیوار نصب شده و بیشتر برای نظارت فضای باز مورداستفاده قرار می‌گیرند.

به تکنولوژی HD در برند هایلوک و هایک ویژن، توربو اچ دی یا همان HD TVI گفته می‌شود.

همان تکنولوژی تحت شبکه است که به آن IP هم گفته می‌شود. تفاوت آن با توربو اچ دی این است که وضوح تصویر در تکنولوژی IP به مراتب بالاتر است و افت تصویر آن به مرور زمان بسیار کم خواهد بود.

تعداد کانال دستگاه‌ها مستقیما به تعداد دوربین‌های مداربسته مورد استفاده بستگی دارد؛ به این صورت که تعداد کانال نمی‌تواند کمتر از تعداد دوربین مداربسته های شما باشد. دستگاه‌ها از لحاظ تعداد کانال به 4، 8، 16، 32، 64 و 128 کانال تقسیم می‌شوند و برای مثال اگر فضای موردنظر شما نیاز به 6 دوربین مداربسته داشته باشد، باید حتما از دستگاه 8 کانال یا بیشتر استفاده کنید. خوبی تهیه دستگاه با تعداد کانال بالا این است که در آینده اگر قصد افزایش دوربین داشته باشید، دیگر نیازی به تغییر دستگاه ندارید و می‌توانید تا تعداد کانال‌های دستگاه خود، دوربین اضافه کنید.

ظرفیت هارد به میزان انتظارتان از ذخیره اطلاعات بستگی دارد. به طور مثال، اگر بخواهید وقایع ضبط شده دوربین مداربسته شما تا 45 روز دخیره شوند و از 4 دوربین 2 مگاپیکسلی استفاده می‌کنید، یک عدد هارد با ظرفیت یک ترابایت، کفایت می‌کند. توجه داشته باشید، پس از پر شدن کامل ظرفیت هارد، اطلاعات جدید به صورت خودکار بر روی اطلاعات قدیم ضبط خواهد شد. به عبارت دیگر اگر هارد شما، ظرفیت ضبط وقایع تا 45 روز را داشته باشد، پس از آن، اطلاعات روز چهل و ششم، جایگزین اطلاعات روز نخست می‌شود. برای محاسبه دقیق‌تر با ما تماس بگیرید.

کابل ترکیبی، از دو کابل تصویر و کابل برق به صورت چسبیده به‌هم تشکیل شده است، در مقابل کابل RG فقط کابل تصویر به تنهایی است و برای تامین برق، باید کابل برق جداگانه کشیده شود. کاربردهای این دو کابل، با توجه به تفاوت متراژ فضای موردنظر، تغییر می‌کند؛ به صورتی که معمولا برای متراژ بالا از کابل RG استفاده می‌شود. هر دوی این کابل‌ها در نکنولوژی اچ‌دی مورداستفاده قرار می‌گیرد و برای تکنولوژی دیجیتال باید حتما از کابل شبکه استفاده شود.

هر دوربین حدود 2 آمپر برق استفاده می‌کند. به طورمثال اگر فضای موردنظر خود را مجهر به 4 دوربین مداربسته کرده‌اید، یک آداپتور 10 آمپر مناسب کار شماست.

سوکت اتصال بین کابل و دوربین مداربسته یا کابل و دستگاه در تکنولوژی اچ‌دی BNC نام دارد. به همین اتصالات در تکنولوژی دیجیتال، سوکت شبکه گفته می‌شود.

اگر دستگاه و دوربین مداربسته از قابلیت PoE بهره ببرد، دیگر سیستم‌های نظارتی تحت شبکه، نیاز به سوئیچ شبکه ندارد. به عبارت دیگر تامین برق دوربین از طریق خود دستگاه انجام می‌گیرد.

وسیله‌ای است برای ارتباط بین دوربین مداربسته تحت شبکه با NVR یا دوربین مداربسته تحت شبکه با سرور.

لوله‌هایی است که موقع نصب، کابل برق وتصویر داخل آن قرار می‌گیرد تا نویز تصویر را به حداقل برساند و از کابل در برابر عوامل محیطی مراقبت کند.

محفظه‌ای فلزی است که دستگاه داخل آن قرار می‌گیرد تا از دسترسی همگان خارج شود و از برهم خوردن تنظیمات آن جلوگیری شود.