ایران-هایلوک-راهنما-خرید

راهنمای خرید

راهنمای خرید سایت دوربین مداربسته ایران هایلوک، برای افرادی که تا به حال تجربه خرید سیستم نظارتی نداشته‌اند، یک مقاله مفید خواهد بود. اگر تا به حال فضای موردنظرتان را به سیستم‌های نظارتی مجهز نکرده‌اید و اطلاعات زیادی از دوربین‌های مداربسته ندارید، باید این راهنمای خرید را بخوانید و بدانید برای این کار به موارد زیر نیاز دارید:

  • دوربین مداربسته
  • دستگاه ضبط و پخش
  • هارد
  • کابل
  • اتصالات
  • آداپتور
  • لوازم جانبی

نکته قابل توجه در راهنمای خرید این است که هیچ کدامیک از این موارد به تنهایی کارایی خاصی ندارند و قرار گرفتن آنها در کنار همدیگر، نیازهای شما را به عنوان یک سیستم نظارتی برای فضای موردنظرتان، برآورده می‌کند.
با ما همراه باشید تا هر کدام از موارد فوق را در این راهنمای خرید با هم بررسی کنیم:

1- دوربین مداربسته:

نخستین موردی که در راهنمای خرید مورد بررسی قرار می گیرد، دوربین مداربسته است که به دو نوع دیجیتال و اچ دی تقسیم می‌شود. به دوربین مداربسته با تکنولوژی اچ دی، در برند هایلوک و هایک ویژن، توربو اچ دی گفته می شود. تکنولوژی دیجیتال هم به طور کلی، همان تکنولوژی تحت شبکه است که به آن آی پی هم می‌گویند. همچنین به دوربین مداربسته نگرون، نیکسون و برندهای مشابه، ای اچ دی، گفته می‌شود. نکته قابل توجهی که باید در خرید دوربین مداربسته به آن دقت کنید، کیفیت و وضح تصویر است که در تکنولوژی ای اچ دی حدود 20 درصد پایین تر از تکنولوژی موجود در دوربین مداربسته هایلوک و هایک ویژن است و طبیعی است که دوربین مداربسته با تکنولوژی ای چی دی، ارزان‌تر باشد.
اگر فضای موردنظر شما، نیاز به دوربین مداربسته برای نظارت و دید کلی دارد و حداقل نور در محیط شما موجود است، دوربین مداربسته 2 مگاپیکسل یا دوربین مداربسته 4 میگاپیکسل هایلوک پیشنهاد می‌شود. اگر انتظار شما از تصویر، دیدن جزئیات از فواصل بیشتر از 5 متر است، دوربین مداربسته 4 مگاپیکسل به بالا پیشنهاد می‌شود. اگر به دنبال تجهیز دفتر محل کار خود هستید، می توانید یکی از پکیج های موجود در فروشگاه ایران هایلوک را انتخاب کنید:
همچنین این پکیج ها برای پارکینگ، کتابخانه، ساختمان، فروشگاه، سوله و فضاهای مشابه، مناسب است.
اگر دنبال دوربین مداربسته با وضوح بالا و کیفیت بالا هستید، از دوربین مداربسته تحت شبکه یا همان آی پی استفاده کنید که به هیچ وجه افت تصویر ندارد و از قابلیت زوم کردن برای دیدن جزئیات برخوردار است. این دوربین مداربسته بیشتر در طلافروشی و صرافی کاربرد دارد.

2- دستگاه:

در این بند از راهنمای خرید اشاره به این می کنیم که پس از انتخاب دوربین مداربسته، می‌توانید دستگاه موردنظر خود را انتخاب کنید. اگر دوربین مداربسته شما، از تکنولوژی اچ دی بهره می برد، باید دستگاه شما هم دی وی آر توربو اچ دی باشد. اگر دوربین مداربسته تحت شبکه انتخاب کردید، دستگاه ان وی آر، مناسب شماست. تعداد کانال های دستگاه هم مستقیما به تعداد دوربین مداربسته شما بستگی دارد و به هیچ وجه نمیتوانید از دستگاهی استفاده کنید که تعداد کانال هایش کمتر از تعداد دوربین مداربسته انتخابی شما باشد.

3- هارد:

انتخاب هارد سومین بند این راهنمای خرید است. هارد به میزان انتظار شما از زمان ذخیره سازی اطلاعات بر روی دستگاه مرتبط بستگی دارد. برای مثال اگر از 4 دوربین مداربسته استفاده می کنید، یک هارد با حجم یک ترابایت برای ذخیره سازی یک ماه مناسب است. یا اگر از 8 دوربین مداربسته استفاده می کنید، یک هارد با حجم 2 ترابایت برای ذخیره سازی یک ماه پیشنهاد می شود. به همین شکل، حجم هارد انتخابی شما، با تعداد دوربین مداربسته و میزان انتظار شما از زمان ذخیره سازی اطلاعات، رابطه مستقیم دارد. همچنین فرمت ضبط دستگاه نیز در این امر تاثیرگذار است.

4- کابل:

انتخاب کابل چهارمین بند راهنمای خرید است. اگر سیستم دوربین مداربسته شما اچ دی باشد، باید از کابل آر جی که همان کابل تصویر است استفاده کنید و برق دوربین مداربسته را از طریق کابل برق تامین کنید. کابل مورداستفاده در سیستم دوربین مداربسته اچ دی به دو صورت ترکیبی و جدا تقسیم می شود. کابل ترکیبی شامل برق و آرجی 59 با هم است و معولا برای مسافت های تا 100 متر استفاده می شود. برای مسافت های بیشتر از کابل جدا آرجی 59 برای تصویر استفاده می شود و برق هم جداگانه از نزدیک ترین راه تامین می‌شود. برای سیستم دوربین مداربسته تحت شبکه هم از کابل شبکه که به دو صورت کت 6 و کت 5 است، استفاده می شود.

5- آداپتور:

به طور میانگین هر دوربین مداربسته بین 1 تا 2 آمپر استفاده می‌کند و با توجه به اینکه ولتاژ مورداستفاده در دوربین 12 ولت است، از طریق آداپتور برق 220 ولت را به 12 ولت تبدیل کرده و آمپر مورد نیاز دوربین مداربسته را تامین می کند. در این بند از راهنمای خرید ابعاد گوناگون آداپتور بررسی می شود. برای مثال اگر در سیستم دوربین مداربسته خود از 6 دوربین مداربسته استفاده می‌کنید، یک آداپتور مرکزی 12 ولت 15 آمپر یا 6 عدد آداپتور 12 ولت 2 آمپر به صورت جدا مناسب کار شماست.

6- اتصالات:

اتصالات، ششمین بند راهنمای خرید است. به سوکت اتصال بین دوربین مداربسته و کابل تصویر آرجی 59 و همچنین کابل تصویر به دستگاه، بی ان سی گفته می شود که به 3 نوع پیچی، پرسی و لحیمی تقسیم بندی می‌شود. بنابراین برای هر دوربین مداربسته به 2 سوکت بی ان سی، یکی برای اتصال به دوربین مداربسته و دیگری برای اتصال به دستگاه نیاز است. همچنین اگر از آداپتور مرکزی استفاده می‌کنید، برای اتصال کابل برق به دوربین مداربسته از سیم آداپتوری استفاده می‌شود. برای مثال اگر سیستم نظارتی شما شامل 4 دوربین مداربسته است، از یک منبع تغذیه مرکزی 10 آمپر استفاده کنید و برای اتصالات از 8 عدد بی ان سی و 4 عدد سیم آداپتوری استفاده کنید.

7- لوازم جانبی:

لوازم جانبی بستگی به شرایط و فضای نصب شما دارد. این مورد آخرین بند راهنمای خرید است. اگر کابل کشی شما در محیط بیرونی است یا از کنار کابل فشار قوی عبور می کند، بهتر است برای کاهش نویز و حفاظت از کابل در مقابل عوامل خارجی مثل باران، گرد و غبار و تابش خورشید از فلکسی استفاده کنید.
فلکسی در سایزهای مختلف وجود دارد که هرچه نمره فلکسی بیشتر باشد قطر داخلی آن بیشتر و درنتیجه تعداد کابل بیشتری داخل آن قرار می گیرد.
لوازم جانبی دیگری که باید با آن آشنا شوید، داکت است. داکت برای زیبایی در نمای بیرونی کابل کشی استفاده می شود که معمولا اگر محیط شما دارای سقف کاذب نیست، از داکت استفاده می کنیم.
مورد دیگر در لوازم جانبی، رک استکه به محفظه‌ای فلزی گفته می شود که دستگاه و متعلقات سیستم در آن قرار می گیرد. اگر مرتب بودن مکان دستگاه و متعلقات آن برای شما اهمیت دارد، از رک استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید از دسترسی همگان به دستگاه شما جلوگیری شود، حتما از رک استفاده کنید.
علاوه بر این موارد، برد صدا در خرید سیستم امنیتی یک مورد مهم محسوب می شود که شما را با آن آشنا میکنیم. تعداد کانال های صدایی که دستگاه شما پشتیبانی می کند، قابل اتصال به برد صداست. برد صدا مانند یک دوربین مداربسته جدا کابل کشی و وصل می شود. معمولا هر برد صدا، برای یک محیط داخلی 20 متر مربع مناسب است.
مورد دیگر در لوازم جانبی باکس است. اگر از منبع تغذیه جدا برای هر دوربین مداربسته استفاده می کنید، برای منظم بودن و زیبایی، یک باکس در کنار دوربین مداربسته بگذارید که آداپتور در داخل آن قرار می گیرد.
سوئیچ شبکه مورد آخری است که در این نوشته مورد بررسی قرار می گیرد. اگر از دوربین مداربسته و دستگاه با تکولوژی تحت شبکه بهره می برید و دستگاه NVR شما فاقد PoE است، باید در بین مسیر دوربین مداربسته و دستگاه یک عدد سوئیچ شبکه با پورت های متناسب با تعداد دوربین مداربسته استفاده کنید.

امیدواریم این راهنمای خرید برای مشتریان گرامی سایت ایران هایلوک مورد توجه قرار گرفته باشد.