دستگاه NVR هایلوک بدون قابلیت اتصال صدا

دستگاه-NVR-هایلوک

دستگاه NVR هایلوک بدون قابلیت اتصال صدا سری محصولات H-D این برند هستند که نمونه باکیفیت و مقاوم اما اقتصادی این برند به شمار می روند. این دستگاه ها از نمونه مشابه آن یعنی سری محصولات MH-C ارزانتر بوده و دارای پهنای باند ضعیفتری هستند. در این مقاله به بررسی و مقایسه سری های متفاوت دستگاه NVR هایلوک می پردازیم.

قابلیت اتصال صدا چیست؟

اتصال صدا یا Audio In و Audio Out ویژگی مهم دستگاه های ضبط و پخش به شمار می رود که در غالب دستگاه های هایلوک و هایک ویژن دیده می شود. ورودی و خروجی صدا در دستگاه هایی که از این قابلیت بهره می برند، این امکان را به کاربر می دهد تا بتواند به دستگاه یک عدد میکروفون از طریق پورت Audio In و یک عدد اسپیکر از طریق پورت Audio Out متصل کند. اکثر دستگاه های هایلوک و هایک ویژن دارای یک خروجی صدا هستند به جز در مواردی که استثنا هستند به شرح زیر معرفی می شوند:

  • دستگاه های DVR هایک ویژن سری U و T دارای 4 کانال صدای ورودی و یک خروجی صدا
  • دستگاه های DVR هایلوک سری U-F بدون کانال صدای ورودی و دارای یک کانال صدا
  • دستگاه های NVR هایلوک سری H-D بدون کانال ورودی و خروجی صدا

دستگاه-nvr-هایلوک-iranhilook

کاربرد این محصولات

محصولاتی که دارای قابلیت اتصال صدا هستند می توانند صدای محیط را در فضاهای مختلف ضبط کنند. شما می توانید از طریق کابل کشی به هر فضایی که می خواهید، جدا از محل قرار گیری دوربین مداربسته، برد صدا را نصب کنید. فضاهایی که این موارد کاربرد دارد، به شرح زیر است:

  • فضاهایی که امنیت بالایی دارد و گفت و گوی افراد مهم است.
  • فضاهایی که امکان بازنگری و شنیدن نکات از صداها اهمیت دارد.

ساز و کار دستگاه NVR هایلوک

ساز و کار این محصولات پیچیدگی خاصی ندارد. فقط کافی است برد صدای موردنظر خود را به پورت مخصوص به صدا در پشت دستگاه وصل کنید و آن را هر کجا که می خواهید قرار دهید تا صدای محیط را ضبط کند. هنگام کار با این فرایند باید به نکات زیر توجه کنید:

  • تعداد برد صدای متصل شده به دستگاه ستقیما با تعداد پورت های موجود در پشت دستگاه بستگی دارد.
  • دستگاه های هایک ویژن که بهترین دستگاه  در تجهیزات نظارتی را تولید می کند، دارای خروجی صداهای باکیفیت هستند و هیچ دستگاهی در این سری محصولات وجود ندارد که فاقد این قابلیت باشد.

ویژگی محصولات بدون قابلیت اتصال صدا

دستگاه های NVR سری MH-D فاقد قابلیت صدا هستند؛ از این رو پورت های کمتری در پشت دستگاه به کار رفته است. پیشنهاد مجموعه ایران هایلوک به کاربرانی که دنبال ضبط صدا نیستند و نمی خواهند صدای محیط را داشته باشند، این است که از این دستگاه ها استفاده کنند؛ چرا که متحمل هزینه اضافی نخواهند شد. دستگاه های سری MH-D هایلوک به مراتب از سری MH-C ارزانتر هستند و برای تهیه یک پکیج ارزان قیمت بهتر است از این محصولات استفاده کنید. در حال حاضر این سری محصولات در دو بدنه پلاستیکی و فلزی و دارای قابلیت PoC و بدون PoC در فروشگاه ایران هایلوک موجود است.

امیدواریم از مطالعه این مقاله با عنوان دستگاه NVR هایلوک استفاده کافی را برده باشید

× برای خرید مشاوره بگیرید